fbpx
  • Paweł Habrat
   Były Psycholog Sportu Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Obecnie pracuje w Lechii Gdańsk.

   We współcześnie, niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie odporność psychiczna oraz kompetencje społeczne odgrywają coraz ważniejszą rolę. Podobnie dzieje się w świecie sportu – bez względu na to, czy jest to sport rekreacyjny czy wyczynowy, trening mentalny pozwala zawodnikom rozwijać się całościowo. Nauka koncentracji, współpracy czy budowanie adekwatnej pewności siebie to jedne z wielu istotnych aspektów rozwoju, zwłaszcza dzieci. Znani mi psychologowie pracujący w Akademii Rozwoju poprzez Sport Ferajna swoim bogatym doświadczeniem i profesjonalnym warsztatem wspierają rozwój sportowy dzieci, o trening umiejętności miękkich, potrzebnych zarówno w uprawianiu sportu, jak i codziennym życiu.

  • Aleksandra Pogorzelska
   Psycholog, trener pracujący w sporcie i biznesie. Prezes Fundacji Sportu Pozytywnego

   Z Panem Damianem Białkiem współpracujemy od samego początku istnienia Ferajny. Ferajna to unikatowa na skalę polską organizacja. Jako pierwsi w Polsce połączyli trening sportowy z psychologią sportu, dzięki czemu młodzi zawodnicy mają możliwość rozwoju na wysokim poziomie mentalnym i technicznym już od początku swojej przygody ze sportem. Pan Damian Białek współpracuje z Fundacją Sportu Pozytywnego pełniąc rolę wykładowcy akademickiego na naszych studiach podyplomowych Psychologia Sportu w nurcie Sportu Pozytywnego, dzieląc się z naszymi słuchaczami swoimi metodami pracy. Rekomenduję współpracę z Ferajną oraz Panem Damianem.

  • Marcin Papierz
   Redaktor Naczelny magazynu "Asystent Trenera"

   ARPS Ferajna poznałem pośrednio, m.in. przez Damiana Białka, którego artykuły pojawiają się w naszym czasopiśmie. Poziom tych treści oceniam bardzo wysoko i jestem przekonany, że mając takich trenerów Akademia pracuje bardzo dobrze. Podejście do pracy z młodymi adeptami piłki nożnej, prezentowane w materiałach trenera Białka bardzo mi się podoba i mocno trzymam kciuki za sukcesy zarówno sportowe jak i prywatne adeptów Ferajny.

  • Tomasz Tchórz
   Trener piłkarski UEFA A i UEFA A Elite Youth. II trener klubu Kerala Blasters FC

   Życie jest złożoną grą, której uczymy się doświadczając. Doskonalenie przez sport jest świetnym jego fundamentem dla każdego dziecka. Polecam Akademię Ferajna, której kadra trenerska tworzy odpowiednie środowisko ku rozwojowi dzieci.

  • Bartosz Zawidzki
   Psycholog sportowy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdyni

   Od wielu lat intensywnie pracuję nad modelem pracy mentalnej w piłce nożnej, który byłby rozwiązaniem kompleksowym, wielowymiarowym. Jeżdżąc po Europie i świecie w poszukiwaniu inspiracji zbieram inspiracje, pomysły zarówno od futbolowych gigantów, jak i pojedynczych pasjonatów, naukowych autorytetów jak i szkolnych trenerów. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem projekt FERJANA (wtedy jeszcze PSOT!) wiedziałem, że mam do czynienia z czymś świeżym, oryginalnym, a przede wszystkim pełnym pasji. Projektem, który będzie wyróżniał się spośród innych podejściem do pracy z dziećmi, psychologii sportu i coachingu. Dziecko w Ferajnie, jest podmiotem, a nie wyłącznie efektem produkcji piłkarskiej. Psychosportica trzyma się mocno z wami oraz za was samych trzyma kciuki!

  • Ewa Pytlak
   Wicedyrektor Szkoły Podstawowej STO 24 w Warszawie

   Godne pochwały jest podejście do dzieci oraz dbałość o zachowanie podopiecznych ARPS Ferajna. Trenerzy oraz psychologowie sportu na każdym treningu oprócz umiejętności fizycznych kształcą swoich wychowanków z zakresu umiejętności mentalnych. Są to wartości, które My, jako społeczność SP STO 24 bardzo popieramy, starając się jednocześnie podkreślać wagę pomocy tego typu Stowarzyszeniom.

  • Anna Milewska
   Dyrektor przedszkola nr 174 w Warszawie

   Klub ARPS Ferajna prowadził u nas zajęcia w ramach dzielnicowego programu sportowego „Piłkarskie przedszkola na Pradze – Północ”. Byłam pod wrażeniem profesjonalnego podejścia trenerów i ich ogromnej kreatywności. Widać, że są to ludzie z pasją, a bardzo dobra znajomość zachowań i możliwości dziecka w wieku przedszkolnym jest ich dodatkowym atutem. Z całego serca polecam zajęcia w Ferajnie.

   To wspaniałe miejsce dla najmłodszych sportowców.