-
-
We współcześnie, niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie odporność psychiczna oraz kompetencje społeczne odgrywają coraz ważniejszą rolę. Podobnie dzieje się w świecie sportu – bez względu na to, czy jest to sport rekreacyjny czy wyczynowy, trening mentalny pozwala zawodnikom rozwijać się całościowo. Nauka koncentracji, współpracy czy budowanie adekwatnej pewności siebie to jedne z wielu istotnych aspektów rozwoju, zwłaszcza dzieci. Znani mi psychologowie pracujący w Akademii Rozwoju poprzez Sport Ferajna swoim bogatym doświadczeniem i profesjonalnym warsztatem wspierają rozwój sportowy dzieci, o trening umiejętności miękkich, potrzebnych zarówno w uprawianiu sportu, jak i codziennym życiu.
-
Z Panem Damianem Białkiem współpracujemy od samego początku istnienia Ferajny. Ferajna to unikatowa na skalę polską organizacja. Jako pierwsi w Polsce połączyli trening sportowy z psychologią sportu, dzięki czemu młodzi zawodnicy mają możliwość rozwoju na wysokim poziomie mentalnym i technicznym już od początku swojej przygody ze sportem. Pan Damian Białek współpracuje z Fundacją Sportu Pozytywnego pełniąc rolę wykładowcy akademickiego na naszych studiach podyplomowych Psychologia Sportu w nurcie Sportu Pozytywnego, dzieląc się z naszymi słuchaczami swoimi metodami pracy. Rekomenduję współpracę z Ferajną oraz Panem Damianem.
-
ARPS Ferajna poznałem pośrednio, m.in. przez Damiana Białka, którego artykuły pojawiają się w naszym czasopiśmie. Poziom tych treści oceniam bardzo wysoko i jestem przekonany, że mając takich trenerów Akademia pracuje bardzo dobrze. Podejście do pracy z młodymi adeptami piłki nożnej, prezentowane w materiałach trenera Białka bardzo mi się podoba i mocno trzymam kciuki za sukcesy zarówno sportowe jak i prywatne adeptów Ferajny.
-
Życie jest złożoną grą, której uczymy się doświadczając. Doskonalenie przez sport jest świetnym jego fundamentem dla każdego dziecka. Polecam Akademię Ferajna, której kadra trenerska tworzy odpowiednie środowisko ku rozwojowi dzieci.
-
Od wielu lat intensywnie pracuję nad modelem pracy mentalnej w piłce nożnej, który byłby rozwiązaniem kompleksowym, wielowymiarowym. Jeżdżąc po Europie i świecie w poszukiwaniu inspiracji zbieram inspiracje, pomysły zarówno od futbolowych gigantów, jak i pojedynczych pasjonatów, naukowych autorytetów jak i szkolnych trenerów. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem projekt FERJANA (wtedy jeszcze PSOT!) wiedziałem, że mam do czynienia z czymś świeżym, oryginalnym, a przede wszystkim pełnym pasji. Projektem, który będzie wyróżniał się spośród innych podejściem do pracy z dziećmi, psychologii sportu i coachingu. Dziecko w Ferajnie, jest podmiotem, a nie wyłącznie efektem produkcji piłkarskiej. Psychosportica trzyma się mocno z wami oraz za was samych trzyma kciuki!
-
Godne pochwały jest podejście do dzieci oraz dbałość o zachowanie podopiecznych ARPS Ferajna. Trenerzy oraz psychologowie sportu na każdym treningu oprócz umiejętności fizycznych kształcą swoich wychowanków z zakresu umiejętności mentalnych. Są to wartości, które My, jako społeczność SP STO 24 bardzo popieramy, starając się jednocześnie podkreślać wagę pomocy tego typu Stowarzyszeniom.
-
Klub ARPS Ferajna prowadził u nas zajęcia w ramach dzielnicowego programu sportowego „Piłkarskie przedszkola na Pradze – Północ”. Byłam pod wrażeniem profesjonalnego podejścia trenerów i ich ogromnej kreatywności. Widać, że są to ludzie z pasją, a bardzo dobra znajomość zachowań i możliwości dziecka w wieku przedszkolnym jest ich dodatkowym atutem. Z całego serca polecam zajęcia w Ferajnie.
To wspaniałe miejsce dla najmłodszych sportowców.
-