fbpx
 • Ferajna, a "zwykła" Akademia Piłkarska

  Ferajna do sportu zawsze podchodzi naukowo, dlatego:

  – Piłka nożna nie jest sportem wczesnej specjalizacji.

  Oznacza to tylko i aż tyle, że można zacząć grać w piłkę w każdym wieku i dojść do poziomu zawodowego! Niektórzy mistrzowie zaczynali profesjonalne granie w piłkę dopiero w wieku 16 lat! Istnieją sporty, jak gimnastyka artystyczna czy tenis, które bez odpowiedniego przygotowania w wieku młodzieńczym wykluczają późniejszą karierę zawodową. Dyscypliny, których uczymy w Ferajnie tego nie wymagają. Dzięki temu możemy skupić się nie na aspektach taktyczno – motorycznych, a frajdzie i wszechstronnym rozwoju!

  – Dzieci szukają w sporcie przede wszystkim dobrej atmosfery, zabawy i uczciwej rywalizacji.

  Bo właśnie tego szukają dzieci przede wszystkim. Te pokłady motywacji, pasji pozwolą im także przetrwać w ewentualnym sporcie zawodowym w momentach kryzysu! Pamiętajmy! W sporcie nie wygrywają najbardziej utalentowani, a najwytrwalsi!

  – Tylko promil (0,01% !) dzieci, które uczęszczają do sportowych akademii zostaje później zawodowymi sportowcami, a co dzieje się z resztą?

  To niestety jest smutna prawda. Badania pokazują, że tylko PROMIL dzieci przechodzi na sport zawodowy. Poza umiejętnościami, wytrwałością (przede wszystkim psychiczną) i wymagającymi treningami, żeby zostać zawodowym sportowcem potrzeba dużo zdrowia i baaaardzo dużo szczęścia. Niestety, nie wszystko jest od nas zależne. Ilu z nas zna historię znakomitych młodzieżowców, którzy z powodu kontuzji, braku wytrwałości, czy motywacji, lub po prostu z własnej winy, pozostali tylko niespełnionymi talentami….?

  – Sukces ma być tu i teraz!

  Ferajna przeciwstawia się Akademiom, które chcą za wszelką cenę wygrywać w każdym wieku. Wiadomo, ze zwycięstwo jest ważne, pokazuje dobrze obraną drogę, daje zastrzyk motywacji, ale nie ono jest najważniejsze! W Ferajnie zwycięskie turnieje nazywamy „plastikowymi pucharami”, pogoń za nimi często przesłania główny przekaz. Taki „plastikowy puchar” pojawi się na ścianie przez chwile, ale gdy nie ma przełożenie na dalsze dorosłe życie, zostaje tylko ciekawym wspomnieniem i w końcu ląduje w piwnicy, coraz bardziej zapomniany. Ile takich medali ma w domu rodzinnym każdy z nas? 😊 Dla Ferajny najważniejsza zawsze będą umiejętności, które wyniosą z naszych zajęć dzieci i pozytywne skojarzenia ze sportem. To zostaje w głowie na zawsze!

  Dlatego w Akademii Rozwoju poprzez Sport Ferajna chcemy czegoś więcej! Chcemy pokazać młodym sportowcom czym jest sport i co można z niego wyciągnąć. Przecież tak wiele dzieci uwielbia biegać po boisku, grać w piłkę, czy rzucać do kosza. Pokazujmy im, że sport to Frajda! Podniesie to ich szanse w walce z rezygnacją i wypaleniem (częstymi sytuacjami w dalszej karierze), a dodatkowe umiejętności miękkie przydadzą się w życiu w różnych dziedzinach. Uczymy także radzić jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Jesteśmy przekonani, ze dzieci w pewnym momencie zakrzyną: