Grudzień w Ferajnie, czyli Elementy kontrolowane i niekontrolowane
Close
ul. Powst. Śląskich 67d, Warszawa
+48 798 780 591
What’s Most Important in a Golf Course
Wraz z pierwszym śniegiem rozpoczął się kolejny miesiąc tematyczny w Ferajnie. Do Świąt chcemy kontynuować naszą pracę nad zagadnieniem koncentracji, którą rozpoczęliśmy podczas treningów mentalnych w listopadzie, tym razem jednak z większym zwróceniem uwagi na elementy kontrolowane i niekontrolowane.

 

 
Podczas treningów chcemy pokazać naszym zawodnikom, że w czasie treningu czy meczu pojawia się bardzo dużo rzeczy, które nas rozpraszają lub skupiają naszą uwagę (dystraktory), a nie zawsze są one tymi, na których powinniśmy się koncentrować. Ferajnowicze będą mogli się przekonać, że nie wszystkie rzeczy, na których się koncentrujemy są od nas zależne (przez nas kontrolowane), a więc skoro nie mamy na nie wpływu, nie warto się na nich skupiać. Lepiej zatem skoncentrować się na rzeczach, na które mamy wpływ i które możemy kontrolować. I to będziemy właśnie ćwiczyć!
 
W tym celu trenerzy wykorzystywać będą metodę Ukierunkowanego Odkrywania, która dzięki stawianiu otwartych pytań (na przykład: na co miałeś wpływ w tym zadaniu?, co od ciebie zależało?, jak możesz wykorzystać swoje umiejętności żeby zrobić to lepiej? czy warto było zwracać uwagę na rozpraszające zachowanie kolegi, w zadaniu w którym liczy się czas? itp.). Doprowadzić ma do odkrycia własnych odpowiedzi każdego z naszych zawodników i opracowania przez nich indywidualnych i dopasowanych strategi koncentrowania się na elementach kontrolowanych.
 
Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca przyniesie efekty na treningach i meczach, ale także w codziennym życiu, w którym Ferajnowiczom będzie trochę łatwiej skupiać się na rzeczach naprawdę dla nich ważnych.