TURNIEJ Z OKAZJI JUBILEUSZU FERAJNY – PIERWSZEJ W POLSCE AKADEMII ROZWOJU POPRZEZ SPORT
Close
ul. Powst. Śląskich 67d, Warszawa
+48 798 780 591
What’s Most Important in a Golf Course

Minął już rok działalności Ferajny PSOT!

W minioną sobotę 19.11 Ferajna PSOT zorganizowała dla wszystkich swoich zawodników turniej połączony z Galą Jubileuszową z okazji I-szych urodzin Ferajny PSOT!. Było tłoczno, radośnie i bardzo sportowo. Uroczystość uświetnił wielki tort – oczywiście z logiem Ferajny PSOT, a smaki tortu – truskawkowy i Oreo , jak się mogliśmy przekonać, przypadły niemal wszystkim do gustu ! Bardzo dziękujemy naszej zaprzyjaźnionej firmie Duszka, za jego wyśmienity smak i niecodzienny wygląd:).

W tym dniu aż 80 naszych ferajnowiczów z trzech lokalizacji (Praga, Wilanów, Bemowo) rozgrywało mecze i wspólnie świętowało powstanie Ferajny. Sportowym zmaganiom przyglądali się rodzice, rodzeństwo zawodników, no i oczywiście my trenerzy.

Turniej podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe -2006/2008 i 2009/20010. Przepisy dopracowaliśmy w taki sposób, aby nasi podopieczni zbierali mądre lekcje życiowe i mieli największą z możliwych frajdę z gry, czyli w duchu Ferajny. Każdy uczestnik musiał poradzić sobie m.in. z presją turniejową (nie mylić z presją wyniku!), a także wykazać się cierpliwością i wytrwałością w dążeniu do celu (meczów było naprawdę dużo..). Chcieliśmy aby jak najdłużej ten dzień został w pamięci naszych zawodników i rodziców, dlatego staraliśmy się, aby turniej miał nieco niecodzienne wymiar.

Na zwycięskie drużyny czekały nagrody w kategoriach: Radość z gry, Walka do Końca, Gra zespołowa oraz Fair play. To składowe, które mają istotne znaczenie w zdobywaniu i pielęgnowaniu motywacji do uprawiania sportu, kształtowaniu pozytywnych wartości i budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami. Wyniki oczywiście były ogłaszane…ale to nie wyniki były najważniejsze. Zawodnicy dostawali puchary wyłącznie za wymienione kategorię, albowiem ze całych sił staramy się wykazać, że w tym wieku, właśnie takie podejście jest kluczem do sukcesu. I najciekawsze – wszystkich zawodników w danych kategoriach oceniali rywale. Ku naszej radości, radzili sobie z tym znakomicie!. Młodsi zawodnicy tworzyli niecodzienne drużyny, bo od nazwisk polskich reprezentantów- na boisku walczyła m.in. drużyna Lewandowskiego, Pazdana , Grosickiego i to właśnie ta ostatnia okazała się zwycięska (przynajmniej pod względem wyniku).

No i niespodzianka turniejowa– nasi sędziowie… Niemalże we wszystkich meczach sędziami byli zawodnicy ze starszej grupy – oczywiście wcześniej odpowiednio przeszkoleni. Musimy przyznać, że wykazali się wielkim zaangażowaniem i pracowitością. Przy okazji uczyli się szacunku do sędziów i ich pracy oraz wykorzystywali umiejętności, które rozwijamy na zajęciach : koncentrację, komunikację, pewność siebie. Całość obserwowali trenerzy Ferajny PSOT, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem meczów.

W rozgrywkach starszej grupy wzięły udział 4 zespoły: Ferajna Bemowo, to był ich pierwszy oficjalny mecz jako Ferajny(!), Praga Północ i Wilanów oraz zaproszona przez nas drużyna Oratorium im. św. Jana Bosko, która wygrała turniej. Gościom oczywiście składamy serdecznie podziękowania za przybycie! Szczególne brawa chcieliśmy dać wszystkim drużynom Ferajny, które pokazywały znakomitą grę zespołową i godnie reprezentowały Ferajnowe podejście. Tak samo, jak Ferajnowi rodzice, głośno i pozytywnie kibicujący swoim dzieciom.

Rocznicowa sobota minęła w duchu walki Fair play i zabawy, a my –trenerzy Ferajny PSOT bardzo dziękujemy za zaufanie i za to, że tworzycie wspólnie z nami Ferajnę PSOT :). Dziękujemy rodzicom za czas wspólnie spędzony i entuzjazm. Byle tak dalej!. Następny tort truskawkowo-oreowy za rok, już dziś zapraszamy i mamy nadzieję, że jeszcze w większym gronie!