sportowo-psychologiczny Piknik Ferajny 2019
Close
ul. Powst. Śląskich 67d, Warszawa
+48 798 780 591
What’s Most Important in a Golf Course

 

W sobotę po południu jeden punkt na mapie Polski wypełnił się cały, białym kolorem. Podobno to zjawisko widać było nawet z kosmosu!  Na szczęście my bardzo dobrze wiedzieliśmy, czego ta „anomalia” dotyczy. O 15:30 otworzyły się bramy Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ i rozpoczął się Piknik Ferajny sezonu 2018/2019!

Na nasz sportowo- psychologiczny Piknik Ferajny, zaproszeni byli wszyscy Ferajnowicze (którzy pojawili się bardzo tłumnie), wszyscy mieszkańcy Dzielnicy Praga-Północ (zwłaszcza 4-12 latkowie z rodzicami) oraz zaproszone drużyny.

Piknik składał się z dwóch części :

  • Ogólnodostępnej dla wszystkich uczestników Pikniku, gdzie było dużo atrakcji i konkursów zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Większość z nich polegała na wykazaniu się umiejętnościami, które wykorzystywały odpowiednią koncentrację, czas reakcji, poprawną i skuteczną komunikację, radzenie sobie z presją wyniku i prawidłowym formułowaniem celów, czyli wszystkie te elementy, nad którymi pracujemy z naszymi podopiecznymi. Przewidziane były także pokazowe treningi dla różnych grup wiekowych, treningi bramkarskie, nowoczesny trening piłkarski Fit Light oraz popularny turbokozak (w wersji tylko dla dzieci, a także rodzinnej – rodzic i dziecko). Można było zapytać doświadczonego psychologa sportu o kwestie związane z rozwojem i trudnościami, zarówno w przygodzie sportowej swoich dzieci, jak i tych z wychowaniem codziennym.
  • Rozgrywek dla Ferajnowiczów i zaproszonych drużyn, gdzie w 4 kategoriach wiekowych odbyły się turnieje: od przedszkolaków po rodziców i trenerów/psychologów, którzy rozgrywali wyrównane mecze z chłopcami z rocznika 2006 (w tej ostatniej kategorii oczywiście wygrali ci co uczą , ale już widać, że jest duża szansa, że za kilka lat role się odwrócą J)

    Dla nas już standardowo, nagrody główne - puchary przewidziane były za kluczowe aspekty sportowe w  młodzieżowym i dziecięcym futbolu (według ARPS Ferajna), czyli za grę zespołową, walkę do końca, radość z gry i fair play. Wiadomo było kto wygrał, ale specjalne nagrody przewidziane były dla wszystkich zawodników za zaangażowanie, którego nikomu nie zabrakło J. Pamiętajmy, wynik w sporcie młodzieżowym jest ważny, ale nigdy nie najważniejszy!

    Zawodnicy po każdym meczu oceniali drużyny przeciwne w wymienionych wcześniej czterech kategoriach, bo naszym zdaniem, to właśnie te aspekty decydują o suckesie sportowym i życiowym w dorosłym życiu.  Dzieci uczą się wtedy także współpracy, odpowiedzialności, uczciwości, świadomości sportowej oraz realnej oceny sytuacji.

    Sędziowali, jak zwykle już w Ferajnie (6ty raz!) zawodnicy najstarszych grup (12-13 latkowie!), którzy przeszkoleni przez trenera oraz sędziego piłkarskiego Sebastiana Pasterczyka (i pod jego nadzorem), rozstrzygali decyzje łatwe i trudne, i oprócz hartowania charakteru uczyli się także trudnej roli sędziego, rozwijając przy okazji pewność siebie, umiejętność podejmowania decyzji (także tych niepopularnych), kontroli swoich emocji.

Całą imprezę prowadził profesjonalny spiker z licencją PZPN Patryk Grzelak, który tak dobrze czuł się z mikrofonem, że odmówił gry w meczu trenerów i zajął się komentowaniem zmagań, a jak sam przyznał, było co komentować!

Dziękujemy młodym zawodnikom, sędziom oraz obecnym gościom. Dzięki Wam było kosmicznie!

Za pomoc w organizacji dziękujemy serdecznie Pani Burmistrz Ilonie Soji- Kozłowskiej za objęcie honorowym patronatem, a za wsparcie w zorganizowaniu wydarzenia Panu Dariuszowi Kacprzakowi – Zastępcy Burmistrza, Panu Naczelnikowi Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Adamowi Kuszkowskiemu, a także Zarządowi oraz wszystkim pracownikom Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ!

Za nagrody dziękujemy sponsorom - firmom Przedszkole Górskie, Better Candy oraz Strefa Futbolu.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji atrakcji naszym niezastąpionym trenerom, psychologom oraz przyjaciołom, którzy bardzo nam pomagali!

Było cudownie, a pogoda, jak to przypominał nam kilka razy spiker, jak „na zamówienie”. Już teraz została ostatnia prosta przed końcem sezonu, a później czas na spokojną analizę i dopięcie szczegółów dotyczących nowego sezonu w Ferajnie. Niezapominajmy jeszcze o obozie Kobyla Góra 2019, na który jedzie 70 (!) Ferajnowiczów i Półkoloniach 2019 (na które zapisy dopiero się rozpoczęły -link: http://akademiaferajna.pl/modules/dla_rodzicow/ofertapolkolonie.pdf)

Poniżej galeria (Fot. Grzegorz Rutkowski – bardzo dziękujemy za duże wsparcie!).

Po pikniku udostępnimy jeszcze kilka materiałów-niespodzianek. Mamy cichą nadzieję, że uda się zorganizować zdjęcie satelitarne naszego białokolorowego przedsięwzięcia!