Integracja, komunikacja i koncentracja, czyli dobry początek!
Close
ul. Powst. Śląskich 67d, Warszawa
+48 798 780 591
What’s Most Important in a Golf Course

Za nami już dwa miesiące treningów przynoszących nie tylko nowe znajomości, ale także umiejętności i dużo zabawy. Ferajnowicze po wakacyjnej przerwie wrócili do treningów, a na naszych boiskach pojawiło się także wielu nowych zawodników.

W tym sezonie poza lubianym przez wszystkich treningiem piłkarskim chcemy jeszcze bardziej zwrócić uwagę dzieci na ważną rolę innych umiejętności, które przydają się nie tylko na boisku, ale także w szkole czy podczas współpracy i zabawy z innymi.

Dlatego wprowadziliśmy miesiące tematyczne – w każdym kolejnym podczas treningów zwracamy uwagę na inny aspekt umiejętności mentalnych i społecznych. Dzieci poznają go w ramach prowadzonej przez nas psychoedukacji, a uczą się go stosować podczas treningu mentalnego w czasie treningów piłkarskich.

We wrześniu i październiku zwracaliśmy uwagę na integrację i komunikację, przed nami listopad, w którym położymy większy nacisk na koncentrację. Będzie nam bardzo miło jeśli i Państwo, jako Rodzice naszych zawodników zechcecie brać czynny udział w tym procesie.

Integracja – czyli razem raźniej

Każda grupa posiadająca wspólny cel i jasne zasady działania, jest dużo skuteczniejsza. Gdy przebywamy w miłej atmosferze, działa nam się lepiej. Pamiętając o tym, pierwszy miesiąc naszej powakacyjnej współpracy poświęciliśmy na lepsze poznanie siebie nawzajem. Do naszych grup dołączyli nowi koledzy, a po wakacyjnej przerwie przydało nam się przypomnienie zasad przestrzeganych na treningach. Wszystko to zaowocowało nowymi znajomościami i łatwiejszym przyswajaniem nowych umiejętności sportowych. Nie poprzestajemy na tym i chociaż wrzesień już dawno się skończył, my wciąż od czasu do czasu lubimy dowiadywać się o sobie coraz więcej.

Komunikacja – czyli skuteczniej się porozumiewamy

Żeby móc szybciej wykonać ćwiczenie, lepiej grać, a przede wszystkim dobrze się bawić, warto mówić jednym językiem. W tym celu podczas naszych zajęć zwracaliśmy dużą uwagę na naukę komunikacji, nie tylko tej słownej (komunikacja werbalna), ale również wyrażanej gestami (komunikacja niewerbalna). Dzięki temu Ferajnowicze nie tylko nauczyli się nowych komunikatów piłkarskich i skuteczniej współpracują na boisku, ale również przerwy i oczekiwanie na trening wypełnione są żywymi dyskusjami, a w naszych szatniach panuje radosny gwar. Wiemy, że październik, choć długi nie wystarczy, by nauczyć się wszystkiego, dlatego z pewnością będziemy trenować jeszcze te umiejętności.

Koncentracja – czyli skupienie na najwyższym poziomie

 

W listopadzie czas zwrócić uwagę na to, co naprawdę ważne w danej chwili. Będziemy zatem trenować koncentrację i naukę większego skupiania się na rzeczach ważnych i mniejszego zwracania uwagi na rzeczy mniej ważne. Mamy nadzieję, że zaowocuje to zarówno poprawą skupienia na boisku, jak i w szkole. Czekamy na rezultaty!